Zaplecze budowlane

Przy standardowym rozwiązaniu – kiedy dom buduje wykwalifikowany zespół murarsko-cieślarsko-betoniarsko-brukarsko-(…)-wykończeniowy, zorganizowanie zaplecza budowlanego nie jest konieczne, gdyż ekipa sama dba o swój sprzęt, a do zorganizowania zaplecza socjalnego zobowiązany jest kierownik (tzw. wychodek pracownicy mogą sobie zbić z kilku desek). Najważniejsze, żeby były media: woda i prąd.

Natomiast…

… nasza sytuacja jest zgoła inna. Z racji tego, że aktualnie mieszkamy na 30 metrach kwadratowych, sprzęt budowlany musimy magazynować na działce.

Jakie są możliwości?
– szopa zbita z desek,
– garaż blaszak,
– kontener biurowy/magazynowy.

Zbicie szopy jest opcją najtańszą (o ile ma się dostęp do taniego/odpadowego drewna), ale dla takiego rozwiązania współczynnik antywłamaniowy kształtuje się na poziomie zero.

Często spotykanym rozwiązaniem jest blaszak. Wymaga on niewielkiego przygotowania, a stosunek cena/jakość wychodzi całkiem rozsądny plus np. kostka brukowa na poziomie terenu.

Kontener to rzadkie rozwiązanie i dlatego się na nie zdecydowaliśmy (:
Gwarantuje dużą przestrzeń oraz problemy dla potencjalnego włamywacza. Cena zakupu w porównaniu z pozostałymi rozwiązaniami jest dość wysoka, jednak jest ona częściowo zwracana po zakończeniu budowy. Sam „montaż” jest prosty, gdyż sprowadza się do ułożenia (w naszym przypadku wymurowania) kilku bloczków betonowych, a kontener przywożony jest samochodem wyposażonym w HDS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *